Jakie rolety do kuchni, jaka roleta sprawdzi się w kuchni najlepiej?

Aranżacja kuchni

Rolety okienne to nie tylko praktyczność, ale i ozdoba dla okna, która pozwala na stylowe wykończenie aranżacji pomieszczenia. Obecnie wieszane są one w praktycznie każdym domu – w salonach, sypialniach, łazienkach oraz kuchniach. Każde z tych pomieszczeń charakteryzuje się nieco innymi potrzebami i należy zwrócić uwagę na nieco inne kwestie. Jakie rolety najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Rolety w kuchni – tak czy nie?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta i brzmi „tak”. Rolety w kuchni sprawdzą się doskonale, dzięki temu, że spełniają one kilka ważnych funkcji. Pierwszą i najważniejszą z nich jest kontrola natężenia światła w pomieszczeniu – dzięki temu można dostosować jasność do swoich własnych potrzeb. W kuchni się to też przydaje, jako że wykonujemy w niej wiele różnych prac i czynności, a bijące po oczach słońce mogłoby przeszkadzać. Rolety mogą też chronić przed wścibskim wzrokiem z zewnątrz, co przydaje się zwłaszcza w pomieszczeniach na niskich piętrach. Oczywiście nie można też zapomnieć o funkcji dekoracyjnej – dobrze dobrane do okna stanowią prawdziwą ozdobę.

Gdzie kupić rolety do kuchni?

Obecnie rolety to ta dekoracja okienna, po którą sięga wielu z nas. Mogą mieć różną wielkość kolor, formę, w zależności od potrzeb i własnego gustu. Dzięki tak dużej popularności dostępne są w bardzo wielu sklepach zarówno stacjonarnych, jak i online. Rolety, również te do kuchni, znajdziesz na http://lagusto.pl, można wybierać wśród takich rozwiązań jak rolety dzień i noc, plisy czy rolety rzymskie. Oczywiście decydując się na taką ozdobę okna, należy wcześniej zorientować się nie tylko w ich typach, ale i materiale, z którego są wykonane. Kuchnia to wymagające miejsce, gdzie ma się do czynienia z wieloma zapachami i zanieczyszczeniami.

Stylowa kuchnia

Jaki typ rolet do kuchni się sprawdzi najlepiej?

Do dyspozycji mamy kilka typów rolet – obok standardowych rodzajów, warto wymienić tutaj także rolety rzymskie, dzień i nic czy plisy. Dużą popularnością cieszą się także te drapowane i harmonijkowe. Niezależnie jednak o tego, co na się zdecydujesz, istotne będzie to, z jakiego materiału będą wykonane. W kuchni najlepiej sprawdzą się rolety z poliestru lub tkanin z jego dodatkiem. Powód tego jest bardzo prosty – dzięki temu są łatwiejsze do utrzymania w czystości i nie wchłaniają tak zapachów. Zdecydowanie należy za to unikać produktów z zamszu czy bambusa.

Na co zwracać uwagę, wybierając roletę do kuchni?

Oprócz materiału warto zwrócić uwagę także na kwestie techniczne, jak choćby sposób montażu. Do dyspozycji jest kilka możliwości, które dzielą się na dwie główne grupy produktów – inwazyjne i bezinwazyjne. Te pierwsze polegają na tym, że roleta okienna jest bezpośrednio mocowana do ramy okna, ściany lub na suficie za pomocą śrub. Daje to pewność stabilności, ale nie każdy chce od razu wiercić dziury. Rozwiązaniem jest montaż bezinwazyjny i tutaj mamy nieco większy wybór. Takie rolety da się albo zawiesić na ramie, albo przykleić do niej. Dzięki temu nie niszczy się okna.

Rolety można kupić już w gotowych ustalonych rozmiarach, ale wiele sklepów oferuje też robienie ich na wymiar, co sprawdza się w przypadku nietypowych okien. Mogą być też zaopatrzone w dodatkowe akcesoria, na przykład system stabilizacji czy dodatkowe prowadnice. Montując rolety zewnętrzne, często ma się też do czynienia ze specjalnymi silnikami, dzięki czemu opuszczanie i podnoszenie rolet jest banalnie proste.

One Reply to “Jakie rolety do kuchni, jaka roleta sprawdzi się w kuchni najlepiej?”

  1. Rolety niby fajna sprawa, zwłaszcza że są prostsze w obsłudze, jeśli chodzi o higienę, niż na przykład żaluzje, ale mam wrażenie, że roleta w kuchni to już przesada. Rozumiem w łazience, i rozumiem w sypialni, ale czegóż się wstydzić w kuchni? Ale może piszę ze swojej perspektywy, bo zawsze bardzo lubiłam zaglądać ludziom do okien w czasie posiłku:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *