Gdzie wybrać się na sushi na Śląsku?

Sushi podane na talerzu

Sushi jest dość popularną potrawą japońską, która doskonale może nadawać się na pełnowartościowy obiad. Jest to również jedzenie egzotyczne, więc samo wyjście do azjatyckiej restauracji już może wydać się wystarczająco interesujące. Całe szczęście, aby zasmakować kultury wschodu, nie trzeba ruszać się dalej z kraju. Warto jednak wiedzieć, gdzie wybrać się na sushi na Śląsku.

  1. Sakana Sushi & Sticks Katowice
  2. Ale Sushi Chorzów
  3. Samurai Sushi Bytom
  4. Akira Sushi Tarnowskie Góry

1. Sakana Sushi & Sticks Katowice

Nie da się ukryć, że Katowice są ważnym miastem dla Śląska, czy to dla mieszkańców okolic, czy osób przyjeżdżających z innych zakątków kraju. Jasnym jest więc, że najlepsze sushi na Śląsku możesz znaleźć właśnie w jego stolicy. Szukając klasycznego sushi w Katowicach (Sakana) warto odwiedzić restaurację przy ulicy Gawronów. Restauracja ta jest jednym z dwóch lokali Sakana w stolicy Śląska.

Wybierając to miejsce na sushi, klient może mieć pewność dobrej obsługi mniejszych grup, jak również bardziej licznych spotkań. Dodatkowo restauracja ta przewiduje także menu wegetariańskie, a lokal jest przyjaźnie nastawiony na przyjmowanie gości wraz ze swoimi zwierzakami.

2. Ale Sushi Chorzów

Szukając miejsca, gdzie zjeść sushi poza Katowicami, warto zwrócić uwagę na Ale Sushi w Chorzowie. Restauracja mieści się przy ul. Hajduckiej 51 i posiada w swojej ofercie szeroki wybór sushi dla różnej ilości osób. Możliwość zamówienia większych zestawów może przydać się podczas organizacji większych spotkań towarzyskich. Co więcej, lokal ten oferuję również możliwość dowozu, więc podobne większe zamówienie może sprawdzić się, np. podczas prywatnego spotkania w domu.

3. Samurai Sushi Bytom

Wybierając się na sushi w Bytomiu, nie zaszkodzi zajrzeć do Samurai Sushi w Bytomiu, przy ul. Piłsudskiego 33/28. Szukając dobrego sushi na Śląsku, warto zwrócić uwagę na obszerność oferty, jaką oferuje restauracja. Samurai Sushi może pochwalić nie tylko wieloma odmianami tej popularnej potrawy, ale również może zaoferować sushi na początek, np. dla najmłodszych. Oferta sushi dla dzieci może w łatwy sposób przekonać dzieciaki do spróbowania tego popularnego przysmaku.

4. Akira Sushi Tarnowskie Góry

Będąc głodnym w Tarnowskich Górach, mamy wiele możliwości najedzenia się do syta. Szukając miejsca, gdzie zjeść sushi, warto wziąć pod uwagę ofertę sushi baru Akira zaraz przy rynku. Na uwagę zasługuje tu szczególnie szeroka oferta ramenu dostępnego na miejscu oraz z dowozem na wynos. Będąc częściej w okolicy lub korzystając z dostaw, warto śledzić ofertę Akiry ma bieżąco, ponieważ można skorzystać z atrakcyjnych promocji, które po kolei podkreślają najciekawsze produkty w ofercie.

Widać, że w większych miastach z łatwością znajdziemy coś dla siebie, jest wiele miejsc, w których można zjeść sushi. Zaczynając od Katowic i oddalając się coraz dalej, mamy dużą szansą na skosztowanie dobrego sushi. Oznacza to, że znalezienie najlepszego sushi na Śląsku może równać się z podróżą kulinarną nawet po kilku miastach, ale i tak powinniśmy znaleźć coś wartego uwagi bez konieczności wizyty w Japonii.

2 Replies to “Gdzie wybrać się na sushi na Śląsku?”

  1. Wiem, że sushi jest bardzo popularne, ale to jakoś nie moje smaki… Może odwiedzę którąś z restauracji japońskich w Katowicach i się odważę….

  2. Jeszcze nigdy nie jadłam sushi! Muszę to w końcu zmienić i na pewno wybiorę, którąś z tych knajp!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *